• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 4
   تعداد بازدید: 57
   کد: 159871
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
   شهردار منطقه چهار مشهد در جلسه با فعالان حوزه ساخت و ساز تاکید کرد؛

   تراکم جمعیتی و زمین های بایر منطقه 4 فرصت های بزرگی برای سرمایه گذاری هستند

   منطقه 4 از مناطق حاشیه شهر و کم برخودار محسوب میشود ولی با این وجود دارای ظرفیت ها و فرصت های بزرگی برای سرمایه گذاری است.
   تراکم جمعیتی و زمین های بایر منطقه 4 فرصت های بزرگی برای سرمایه گذاری هستند

   شهردار منطقه چهار مشهد در جلسه هم اندیشی با فعالان حوزه ساخت و ساز، تراکم جمعیتی و زمین های بایر سطح منطقه را فرصت های بزرگ این منطقه برای سرمایه گذاری و ساخت و ساز دانست.
   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، غلامرضا غلامی در این جلسه که با حضور جمعی از مسئولین شهرداری این منطقه و فعالان حوزه ساخت و ساز برگزار شد، گفت: هدف از برقراری این جلسات ایجاد تعامل بیشتر میان سازندگان ساختمان و شهرداری منطقه 4 در راستای افزایش همکاری برای آبادانی، ارتقاء رفاه شهروندان و توسعه اصولی ساخت و سازهای این منطقه است.
   غلامی اظهار کرد: شهرداری این منطقه تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی به شهروندان در حوزه های مختلف فنی و عمران، فضای سبز، فرهنگی و اجتماعی و ... با تملک و احداث بوستان های بزرگی همچون لاله و نرگس در انتهای پنجتن 55، مسجد شهید کمالی، مجموعه آبی شهید قربانی، احداث بوستان های خطی در حاشیه بلوار آفرینش و بزرگراه شهید بابانظر به کار گرفته است تا گامی برای پیشرفت این منطقه برداشته شود.
   وی با بیان اینکه رفع مشکلات و انجام کارهای بزرگ علاوه بر سرمایه، به افکار بزرگ هم نیاز دارد، خاطرنشان کرد: منطقه 4 از مناطق حاشیه شهر و کم برخودار محسوب میشود ولی با این وجود دارای ظرفیت ها و فرصت های بزرگی برای سرمایه گذاری است.
   شهردار منطقه چهار مشهد ادامه داد: یکی از بزرگترین و مهمترین فرصت های سرمایه گذاری، مجاورت این منطقه با بارگاه منور رضوی است که میتوان با ساخت مجتمع های اقامتی، تفریحی و ... برای زائران و مجاوران، از این فرصت به درستی استفاده کرد.
   غلامی تراکم بالای جمعیتی را یکی دیگر از فرصت های این منطقه عنوان کرد و افزود: میانگین تراکم جمعیت در شهر مشهد 95 نفر در هر هکتار است و این در صورتی است که این رقم در منطقه چهار 196 نفر در هر هکتار می باشد و از نظر سرمایه گذاران، ساخت مجتمع های تجاری در مکان هایی با جمعیت زیاد بازدهی بیشتری خواهد داشت که از این فرصت منطقه 4 نیز می توان برای سرمایه گذاری بهره برد.
   زمین های راه آهن عامل گسست شهری میان منطقه 4 و حرم مطهر رضوی
   غلامرضا غلامی اراضی راه آهن را عامل گسست شهری میان منطقه 4 و حرم مطهر رضوی دانست و بیان داشت: این اراضی مانع رونق منطقه شدند که با پیگیری های صورت گرفته با تغییر کاربری به مجموعه های تفریحی، ورزشی و .. در مدار ساخت و ساز قرار خواهند گرفت.

   وی ساماندهی اراضی بایر سطح منطقه را به عنوان یکی از اصلی ترین اهداف شهرداری این منطقه معرفی کرد و اذعان داشت: یکی دیگر از فرصت های سرمایه گذاری در منطقه 4، اراضی بایر در حاشیه بلوار شهید آوینی، اطراف بوستان بهشت، انتهای بلوار طبرسی شمالی، بلوار پنجتن و ... است که میتوان با تملک و ساماندهی اصولی، از آنها بهره برد.
   غلامی یادآور شد: منطقه چهار شهرداری مشهد علاوه بر 1340 هکتار مساحت، 2500 هکتار محدوده حریم دارد که باید ساماندهی شود که به این منظور ساخت مجتمع های ساماندهی مشاغل، مکان های گردشگری و تفریحی در آن محدوده پیش بینی شده است.
   در ادامه جلسه درخواست ها و مشکلات سازندگان ساختمان مطرح گردید که پاسخگویی مقتضی صورت گرفت و شهردار منطقه چهار مشهد در پایان خاطرنشان کرد: تجمیع زمین ها کوچک برای ساخت و ساز، جانمایی پارکینگ و ساخت و ساز براساس ضوابط شهرسازی علاوه بر آبادانی منطقه، باعث ارزش افزوده برای سازندگان آن ها می شوند.

   تعداد بازدید: 57
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • لینک های مرتبط
  پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
  پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
  پورتال شورای اسلامی شهر مشهد مقدس
  پورتال جامع شهر مشهد
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,533,712
  تعداد بازدید امروز : 1,544
  تعداد بازدید دیروز : 1,356
  آخرین به روزرسانی : 1398/07/28 10:00
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  بزرگراه شهید بابانظر - نبش بابانظر 42

  تلفن :31294040
  فاکس :
  رایانامه :zone4@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال منطقه چهار شهرداری مشهد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد