• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 4
   تعداد بازدید: 59
   کد: 152707
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
   شهردار منطقه چهار مشهد عنوان کرد؛

   رعایت اصول شهرسازی در ساخت و سازهای شهری صیانت از حقوق شهروندان است

   ساختمان های فاقد پایانکار، استحکام بنای لازم جهت تامین امنیت و آسایش مالکین را ندارد و شهروندان باید قبل از هر گونه خرید و فروش ملک با مراجعه به شهرداری، از قانونی بودن ساخت و سازها و دارا بودن پایانکار ساختمان اطمینان حاصل نمایند.
   رعایت اصول شهرسازی در ساخت و سازهای شهری صیانت از حقوق شهروندان است

   شهردار منطقه چهار مشهد رعایت اصول شهرسازی در ساخت و سازهای شهری را صیانت از حقوق شهروندان قانون مدار دانست.
   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، غلامرضا غلامی گفت: ساختمان های فاقد پایانکار، استحکام بنای لازم جهت تامین امنیت و آسایش مالکین را ندارد و شهروندان باید قبل از هر گونه خرید و فروش ملک با مراجعه به شهرداری، از قانونی بودن ساخت و سازها و دارا بودن پایانکار ساختمان اطمینان حاصل نمایند.
   غلامی با بیان اینکه رفتار قانونی با متخلفات ساختمانی احقاق حقوق شهروندان است، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری به منظور مقاوم سازی، ارتقای سطح ایمنی و رعایت هر چه بیشتر ضوابط ساختمانی با 720 مورد تخلف در ساخت و یازهای این منطقه رفتار قانونی شده است.
   وی اظهار داشت: این تخلفات شامل اقدام مغایر پروانه مانند احداث طبقات مازاد، واحدهای غیر مجاز، پیشروی طولی و ارتفاع غیر مجاز در سطح منطقه است که نسبت به آن ها اعمال قانون شده است.
   غلامرضا غلامی ادامه داد: از ابتدای سال 97، بیش از 283 مورد اخطاریه برای ساخت و سازهای متخلف صادر، 124 مورد پلمپ واحدهای غیر مجاز پیگیری و 273 پرونده به کمیسیون ماده صد جهت صدور رای ارسال شده است.
   شهردار منطقه چهار مشهد رسیدگی به مشرفیت و مزاحمت، بررسی کاربری و تفکیک غیر مجاز اراضی و املاک، جمع آوری دیوار و تخریب پی غیر مجاز را از دیگر فعالیت های شهرداری این منطقه در خصوص برخورد با تخلفات ساختمانی در جهت ارتقاء سطح ایمنی و رعایت استحکام بنا در ساخت و سازها عنوان کرد.
   وی در پایان با بیان این که تمامی ساخت و سازها در محدوده منطقه چهار به صورت شبانه روزی کنترل و نظارت می شوند و با متخلفین ساختمانی برابر ماده صد قانون شهرداری ها و ماده 543 قانون مجازات اسلامی برخورد می گردد از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه ساخت و ساز غیر قانونی در محدوده منطقه چهار شهرداری مشهد با شماره های 32151370 و 32145396 تماس حاصل فرمایند.

   تعداد بازدید: 59
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • لینک های مرتبط
  پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
  پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
  پورتال شورای اسلامی شهر مشهد مقدس
  پورتال جامع شهر مشهد
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,383,731
  تعداد بازدید امروز : 147
  تعداد بازدید دیروز : 330
  آخرین به روزرسانی : 1397/09/24 10:25
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  بزرگراه شهید بابانظر - نبش بابانظر 42

  تلفن :31294040
  فاکس :
  رایانامه :zone4@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال منطقه چهار شهرداری مشهد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد