فهرست طبقات
پنجشنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۳۰ ۱۵
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
نظافت و لایروبی دریاچه بوستان ارم در منطقه 4

در راستای اجرای طرح استقبال از بهار و زیباسازی بصری محیط انجام می شود؛

نظافت و لایروبی دریاچه بوستان ارم در منطقه 4

شهردار منطقه چهار مشهد گفت: به منظور افزایش زیبایی بصری محیط و در راستای اجرای طرح استقبال از بهار 1400، بستر دریاچه بوستان ارم واقع در پنجتن 45 با اعتبار 450 میلیون ریال لایروبی می گردد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، غلامرضا غلامی اظهار داشت: بوستان ارم واقع در پنجتن 45 با 17 هکتار مساحت در متراکم ترین ناحیه این منطقه (ناحیه 3) واقع شده است.

غلامی ادامه داد: این بوستان به عنوان یکی از سه بوستان بزرگ منطقه، با محیطی زیبا و امکاناتی متنوعی مانند دریاچه مصنوعی، زمین بازی کودکان و زمین های ورزشی والیبال، بسکتبال، بدمینتون، چمن مصنوعی، نمازخانه و ... دسترسی آسان شهروندان در این محدوده به بوستان و فضای سبز را مهیا کرده است.

وی تصریح کرد: در بوستان ارم، مکانی ویژه استفاده بانوان با 2 هکتار وسعت و امکاناتی از قبیل آلاچیق، آبنما، دستگاه های بدنسازی پارکی، رختکن، سرویس بهداشتی، مسیر دوچرخه سواری، دو و میدانی و ... در نظر گرفته شده است.

شهردار منطقه چهار مشهد با بیان اینکه هرساله در راستای افزایش زیبایی بصری، اقدامات و طرح های گسترده بهسازی و زیباسازی بوستان ها در این منطقه انجام می شود، بیان داشت: به همین منظور و در آستانه فرارسیدن نوروز 1400 ، پروژه لایروبی بستر دریاچه بوستان ارم با 7500 متر مربع مساحت در حال انجام است.

غلامرضا غلامی در پایان با اشاره به این که در این پروژه دریاچه ارم به طور کامل تخلیه، لجن کشی و شستشو خواهد شد، اذعان داشت: این پروژه با اعتبار 450 میلیون ریال قبل از نوروز 1400 به پایان خواهد رسید.

شایان ذکر است در دیگر بوستان های سطح منطقه که دارای آبنما هستند، در طرح استقبال از بهار نظافت، شستشو و لایروبی آبنماها نیز انجام می شود.

منبع: