فهرست طبقات
پنجشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۳۸ ۱۲
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
جانمایی دو فرش گل در تقاطع غیر همسطح فجر در منطقه 4

با استفاده از 120 هزار بوته گل فصلی؛

جانمایی دو فرش گل در تقاطع غیر همسطح فجر در منطقه 4

شهردار منطقه چهار مشهد گفت: در راستای اجرای طرح استقبال از بهار 1400، دو فرش گل در تقاطع غیر همسطح فجر جانمایی می گردد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، غلامرضا غلامی، گفت: در آستانه فرارسیدن بهار 1400 و در راستای افزایش زیبایی بصری شهر و ارتقاء سطح سلامت روحی شهروندان، علاوه بر کاشت گسترده گل های فصلی و دائمی در سطح منطقه، دو فرش گل نیز اجرا خواهد شد.

غلامی تصریح کرد: این المان ها در ضلع شمال و جنوب تقاطع غیر همسطح فجر در مسیر تشرف به حرم مطهر رضوی، با استفاده از انواع گل های فصلی اجرا خواهد شد تا همزمان با نوروز 1400 طراوت و شادابی برای شهروندان و زائرین در این محدوده به ارمغان بیاورد.

وی با بیان اینکه این المان ها به صورت فرش گل اجرا می گردد، خاطرنشان کرد: 120 هزار بوته گل فصلی در ساخت این فرش گل ها استفاده می شود.

شهردار منطقه چهار مشهد یادآور شد: گونه های مینا چمنی، بنفشه و همیشه بهار از گل هایی هستند که در این المان ها کاشته می شوند.

غلامی در پایان اظهار داشت: همزمان با اجرای طرح استقبال از بهار 500 هزار بوته گل فصلی با گونه های متنوع در بوستان ها، میادین، آیلند میانی بلوارها کاشته می شود و 600 اصله نهال در هفته درختکاری (8 الی 15 اسفند) کاشته خواهد شد.

بازپیرایی چمن بوستان ها، رنگ آمیزی جداول و مبلمان پارکی، حذف شاخه های خشک و خطری، رنگ آمیزی و ایمن سازی زمین بازی کودکان سطح منطقه و ... از دیگر فعالیت هایی است که همزمان با فرارسیدن بهار 1400 در حوزه فضای سبز این منطقه انجام خواهد شد.

منبع: