فهرست طبقات
چهارشنبه, ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۳:۱۷ ۶۲۴
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
2b7Ziti02LHZgdiqIDk1INiv2LHYtdiv2Yog2KfYrNix2KfZiiDYt9ix2K0g2Kfar9mIINiv2LEg2YbZiNin2K3ZiiAxINmIIDIg2YXZhti32YLZhyDahtmH2KfYsQ==

در اولین جلسه شورای بهداشت عنوان شد؛

پیشرفت 95 درصدی اجرای طرح اگو در نواحی 1 و 2 منطقه چهار

یکی از اولویت های کاری شهرداری منطقه چهار در سال جدید پیگیری اجرای کامل این پروژه و اتصال سریع انشعابات منازل به شبکه جمع آوری فاضلاب های خانگی در نواحی سه گانه منطقه چهار است.

معاون اجرایی منطقه چهار در اولین جلسه شورای بهداشت این منطقه از پیشرفت 95 درصدی اجرای طرح اگو نواحی 1 و 2 از پروژه اگو در منطقه چهار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، در این جلسه که با حضور نمایندگان مراکز بهداشت ، نیروی انتظامی ، محیط زیست، اتاق اصناف، آموزش و پرورش، دام پزشکی، سازمان مدیریت پسماند ، سازمان آبفا، مسئولین شهرداری این منطقه و ... برگزار گردید، دبیر جلسه ضمن تشکر از شهرداری منطقه چهار جهت برگزاری منظم جلسات و پیگیری مجدانه مصوبات این شورا، گزارشی از اقدامات صورت گرفته در شورای بهداشت این منطقه طی سال 94 ارائه کرد.

نماینده مرکز بهداشت مشهد در این جلسه تصریح کرد: در سال گذشته 60 مصوبه آموزشی، کنترلی و اجرایی در جلسات شورای بهداشت منطقه چهار تصویب شده است که از مهمترین آن ها می توان به ممنوعیت آبیاری زمین های کشاورزی انتهای پنجتن با پساب های خانگی، ساماندهی کشف رود، جلوگیری از رهاسازی پساب های چرم شهر(واحد های صنعتی آلاینده ) و ... اشاره کرد.

معاون اجرایی شهرداری منطقه چهار نیز در ادامه جلسه ، تعاملات مطلوب بین سازمانی شهرداری منطقه چهار و آب و فاضلاب منطقه 2 را علت اجرای 95 درصد از پروژه طرح اگو در نواحی 1 و 2 این منطقه دانست و گفت: یکی از اولویت های کاری شهرداری منطقه چهار در سال جدید پیگیری اجرای کامل این پروژه و اتصال سریع انشعابات منازل به شبکه جمع آوری فاضلاب های خانگی در نواحی سه گانه منطقه چهار است.

صمیمی با تاکید بر اینکه شهروندان در محدوده اجرا شده پروژه اگو باید هر چه سریعتر انشعاب خود را به شبکه جمع آوری فاضلاب های خانگی متصل کنند، ادامه داد: مالکانی که منازل خود را به این سیستم متصل نکنند علاوه بر دریافت اخطاریه، به مراجع ذیصلاح معرفی می شوند تا با آن ها رفتار قانونی مناسب صورت گیرد.

در ادامه جلسه مسئول اداره خدمات شهری منطقه چهار اظهار کرد: با توجه به گرم شدن هوا و احتمال ابتلا به بیماری سالک اقدامات ویژه مقابله با این بیماری از ابتدای اردیبهشت ماه در این منطقه آغاز شده است.

مهدوی نیا با بیان اینکه کانون های بیماری سالک به طور کامل شناسایی شده اند خاطرنشان کرد: انتهای بلوار طبرسی شمالی، انتهای معابر فرعی ضلع شرق بلوار پنجتن (از 63 تا 91)، انتهای خیابان علامه طباطبایی و ابتدای خیابان شهید قربانی (پنجتن 48) از کانون های رشد سالک در منطقه چهار هستند که اقدامات لازم در خصوص پیشگیری از شیوع این بیماری در سطح منطقه انجام شده است.

وی آمار مبتلایان به بیماری سالک در منطقه چهار را براساس آمار مراکز بهداشت در سال های اخیر صفر اعلام کرد و افزود: جمع آوری خاک و نخاله، تسطیح اراضی بایر، آهک پاشی و ضدعفونی کردن کانون های رشد سالک و اطلاع رسانی روش پیشگیری و مقابله با این بیماری از مهمترین اقدامات شهرداری منطقه چهار در این زمینه می باشد .

مهدوی نیا در پایان ضمن اشاره به اقدامات استقبال از بهار تصریح کرد : جمع آوری 850 تن خاک و نخاله و نصب ، ترمیم و رنگ آمیزی 4 هزار پایه تابلو شناسایی معابر ، رنگ آمیزی 110 کیلومتر از جداول ، کاشت 370 هزار بوته گل فصلی و دائمی و آذین بندی 13 هزار و 500 متر طول در معابر و ... از جمله اقدامات منطقه چهار در بهار فیروزه ای 95 بوده است.

گفتنی است در پایان جلسه از زحمات اعضای فعال شورای بهداشت منطقه چهار در سال 94 با اهدای لوح سپاس قدردانی گردید.

 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.8948059082031
Qt: 1.80846118927