• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 4
   تعداد بازدید: 57
   کد: 144364
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
   از ابتدای سال جاری؛

   جلوگیری از 3600 تخلف ساختمانی در منطقه 4 مشهد

   از ابتدای سال جاری با 3600 تخلف ساختمانی از طریق صدور اخطاریه، جمع آوری ابزار و مصالح، پلمپ واحدهای غیر مجاز و ... رفتار قانونی شده است.
   جلوگیری از 3600 تخلف ساختمانی در منطقه 4 مشهد

   شهردار منطقه چهار مشهدگفت: از ابتدای سال جاری با 3600 تخلف ساختمانی صورت گرفته در منطقه چهار برخورد قانونی شده است.
   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، غلامرضا غلامی ضمن اعلام این خبر اذعان داشت: یکی از وظایف شهرداری ها ارتقاء ایمنی ساختمان ها در برابر حوادث طبیعی (زلزله و ...) و الزام شهروندان به ساخت و سازهای مبتنی بر اصول شهرسازی در راستای صیانت از حقوق دیگر شهروندان است.
   غلامی خاطرنشان کرد: با توجه به احداث ساخت و سازهای جدید و وجود بافت های ساختمانی قدیمی و قسمتی از حاشیه شهر در منطقه چهار، اداره مهندسی و نظارت بر ساخت و سازهای شهرداری منطقه چهار مشهد تجربیات زیادی در نحوه رفتار با متخلفان ساختمانی و عدم توسعه حاشیه نشینی کسب کرده که منجر به ارتقای سطح ایمنی و استانداردسازی ساخت و سازهای ضابطه مند شده است.
   وی ادامه داد: به همین منظور معاون شهرسازی و معماری و جمع دیگری از مسئولین شهرداری شهر سبزوار که از نظر بافت ساختمانی شباهت زیادی به منطقه چهار دارد از این منطقه بازدید کردند.
   شهردار منطقه 4 اظهار داشت: در این بازدید مسئولین شهرسازی شهرداری سبزوار ضمن بازدید از سطح منطقه و انبارهای پلیس ساختمان، با مراحل صدور و ابلاغ اخطاریه، تشکیل پرونده کمیسیون ماده 100، نحوه رفتار با متخلفان ساختمانی و سایر تجربیات اداره مهندسی و نظارت بر ساخت و سازهای این منطقه آشنا شدند.
   غلامی در ادامه به اقدامات شهرداری منطقه چهار در جلوگیری از تخلفات ساختمانی از ابتدای سال جاری اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری با 3600 تخلف ساختمانی از طریق صدور اخطاریه، جمع آوری ابزار و مصالح، پلمپ واحدهای غیر مجاز و ... رفتار قانونی شده است.
   شهردار منطقه 4 مشهد ضمن اشاره به اجرای احکام کمیسیون ماده صد، بیان داشت: از ابتدای سال جاری 9 مورد رای قلع بنا در خصوص ساخت و سازهای مغایر با پروانه نظیر احداث طبقات مازاد، واحدهای غیر مجاز، پیشروی طولی، تغییر کاربری پیلوت و ... انجام شده است.
   غلامرضا غلامی در پایان رسیدگی به مشرفیت و مزاحمت، بررسی کاربری و تفکیک غیر مجاز اراضی و املاک و جمع آوری دیوار و تخریب پی غیر مجاز در اراضی حاشیه ای جهت حفظ کاربری مجاز را از دیگر فعالیت-های شهرداری این منطقه در خصوص جلوگیری از تخلفات ساختمانی به منظور ارتقاء سطح ایمنی و رعایت استحکام بنا در ساخت و سازها عنوان کرد.

   تعداد بازدید: 57
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • لینک های مرتبط
  پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
  پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
  پورتال شورای اسلامی شهر مشهد مقدس
  پورتال جامع شهر مشهد
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,383,761
  تعداد بازدید امروز : 177
  تعداد بازدید دیروز : 330
  آخرین به روزرسانی : 1397/09/24 10:25
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  بزرگراه شهید بابانظر - نبش بابانظر 42

  تلفن :31294040
  فاکس :
  رایانامه :zone4@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال منطقه چهار شهرداری مشهد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد